پشتیبانی آنلاین
مرکز آموزش
آموزش نرم افزار AnyDesk
ارسال شده توسط واحد پشتیبانی در ۰۲ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۹ بعد از ظهر

AnyDesk

 

پس از دانلود نرم افزار از قسمت فایل های پیوست در پایین همین پست (پیشنهاد می شود که پس از دانلود به منظور سهولت در استفاده ، آنرا روی دسکتاپ کپی کنید)  روی آیکون برنامه AnyDesk دبل کلیک کرده تا اجرا شود.

anydesk-01.jpg

برای اجرای برنامه می بایست روی آیکون برنامه که با خط قرمز مشخص شده، دوبار کلیک کنید. پس از اجرای برنامه پنجره ای مشابه پنجره زیر برای شما باز خواهد شد:

anydesk-02.jpg

بخش های مهم این صفحه را به صورت شماره گذاری شده برای شما مشخص کردیم تا با آنها آشنا شوید:

1- این همان آی دی شماست که باید برای طرف مقابل بخوانید یا ارسال کنید تا بتواند به سیستم شما متصل شود.

2- اگر شما می خواهید به سیستم کسی که از برنامه AnyDesk استفاده می کند، متصل شوید باید آی دی او را در این بخش وارد کنید و سپس روی گزینه Connect که با شماره 3 مشخص شده است کلیک کنید.

4- در این بخش لیست سیستم هایی که اخیرا به آنها متصل شده اید نمایش داده می شود و برای اتصال های بعدی، نیازی نیست تا آی دی طرف مقابل را مجدداٌ وارد نمایید.

5- دقت کنید زمانی که در این بخش “AnyDesk Ready” نوشته شده باشد یعنی اتصال شما به اینترنت و این برنامه برقرار است و میتوانید از آن استفاده کنید.

پذیرش اتصال به سیستم

این مراحل مربوط به زمانی است که قرار است به سیستم تان وصل شوند

هنگامی که آی دی AnyDesk را در اختیار کسی که می خواهد به سیستم تان وصل شود  قرار می دهید ، این نکته را مد نظر داشته باشید که تا وصل شدن طرف مقابل حتماً جهت Accept (قبول کردن) باید پشت سیستم باشید.

anydesk-04.jpg

1- در این بخش نام، تصویر و آی دی سیستم شخصی که می خواهد به سیستم تان متصل شود برای شما نمایش داده می شود.

2- در این بخش می توانید مشخص کنید که طرف مقابل چه دسترسی هایی داشته باشد، در صورت لزوم می توانید این دسترسی ها را محدود کنید. در ادامه هرکدام از این دسترسی ها را برای شما معرفی می کنیم :

Allow to hear sound : اگر این گزینه تیک داشته باشد، صداهای سیستم شما مانند صدای موزیک و … برای طرف مقابل فرستاده می شود. اگر نمی خواهید صدای سیستم شما برای طرف مقابل ارسال شود باید تیک این گزینه را بردارید.

Allow to take control : اگر این گزینه تیک داشته باشد، طرف مقابل می توانید سیستم شما را کنترل کند و در حقیقت به تمام بخش های سیستم شما دسترسی داشته باشد. زمانی که شما تیک این گزینه را بردارید طرف مقابل نمی تواند هیچ کنترلی را بر روی سیستم شما داشته باشد و فقط می تواند تصویر را مشاهده کند. اما هر کلیکی که بر روی هر نقطه ای از سیستم شما انجام داده شود، به شما نمایش داده می شود.

Allow to use clipboard : اگر این گزینه تیک داشته باشد، امکان را به شما داده می شود که بتوانید بین دو سیستم عمل Copy & Past را برای انتقال فایل و یا انتقال متن انجام دهید. طبیعتا با برداشته شدن تیک این گزینه امکان انتقال فایل یا متن بین دو سیستم غیر فعال می شود.

Allow to block keyboard and mouse : اگر این گزینه تیک داشته باشد، طرف مقابل می تواند دسترسی شما را به موس و کیبورد قطع کند تا در حین اتصال به سیستم، شما با سیستم کاری انجام ندهید. اگر نمی خواهید که این اجازه را به طرف مقابل بدهید، تیک این گزینه را بردارید.

3- با کلیک بر روی این بخش که به صورت دکمه سبز رنگ مشخص شده، شما با طرف درخواست طرف مقابل برای ورود به سیستم خود موافقت می کنید. پس از موافقت شما با این درخواست کاربر به سیستم شما دسترسی خواهد داشت.

4- کلیک برو روی این گزینه که با دکمه قرمز رنگ مشخص شده است به معنی مخالفت شما با ورود طرف مقابل به سیستم شماست. چنانچه شما نمی خواهید که کاربر مقابل به سیستم شما وارد شود، کافی است روی این گزینه کلیک کنید.

چگونه فایل ها را منتقل کنیم؟

سیستم انتقال فایل در این برنامه، مانند انتقال فایل در سیستم خودتان است. برای انتقال فایل بین دو سیستم، کافی است فایل را از سیستم مبدا copy کنید و در سیستم مقصد paste کنید تا انتقال فایل انجام شود.

 

پیروز باشید

شرکت طراحان سیستم

 

 فایل های پیوست 
 
 AnyDesk.exe (3.50 MB)
(25 امتیازها)
این مقاله مفید بود
این مقاله مفید نبود

نظرات (0)